Kladno zdolalo České Budějovice a poprvé v sezoně doma vyhrálo

Kladno - Hokejisté Kladna zdolali ve 12. kolo extraligy doma České Budějovice 3:2 v prodloužení a na pátý pokus poprvé v sezoně doma vyhráli. Rozhodl o tom v čase 63:04 z trestného střílení kanadský útočník Deven Sideroff. Rytíři popáté za sebou bodovali, potřetí z toho vyhráli, ale přesto klesli na poslední místo o skóre za Mladou Boleslav. Motor prohrál popáté v řadě a čtyřikrát z toho to bylo v nastavení.

Jihočeši byli v úvodní části aktivnější, na střely předčili Rytíře 12:7, ale velké šance neměli a Brízgala si se všemi pokusy včetně Gulašovy rány z pravého kruhu poradil. Příležitosti měli naopak domácí. Ve 12. minutě nepřekonal Hrachovinu z úniku Strnad, v přečíslení s Klepišem zvolil Jarůšek místo přihrávky zakončení, ale hostující gólman opět svůj tým podržel.

V čase 17:59 už se Kladenští radovali. Po Veberově střele od pravého mantinelu zamířil z dorážky do odkryté branky Smoleňák, který si vylepšil svou bilanci po příchodu z Hradce Králové na čtyři trefy ze čtyř utkání.

Ve druhé třetině si nejdříve Brízgala poradil s Kondelíkovou tečí, na druhé straně po průniku nepřekonal Hrachovinu Pytlík a za Jihočechy zase neuspěl v přečíslení Harris. Kladenský gólman zneškodnil i Kubíkovu ránu z pravého kruhu a neuspěl ani Ordoš. V 29. minutě se naopak radovali ze zvýšení náskoku Rytíři. Strnad získal puk a po Pytlíkově přihrávce překonal Hrachovinu bekhendem Bláha.

Vzápětí mohl Motor snížit, ale po střele Valského pomohla kladenskému gólmanovi tyč. V čase 31:24 už Brízgala o čistý štít přišel. V oslabení při Vopelkově vyloučení jej překonal střelou z pravého kruhu Ordoš. Domácí se pak ubránili při trestu Kusého a sami se neprosadili při Beránkově vyloučení. Právě Beránek měl příležitost vyrovnat v poslední sekundě druhé části, ale u levé tyče zblízka neuspěl.

V úvodu třetí třetiny Kladno odolalo při Tralmaksově pobytu na trestné lavici. V 47. minutě při Harrisově vyloučení měl nejdříve možnost v oslabení Hovorka a z protiútoku se dral před Hrachovinu Smoleňák, obhodil si Štencla, ale po Ordošově ataku skončil na ledě. V 50. minutě při Klepišově trestu vyrovnal střelou z levého kruhu Harris.

V závěru základní hrací doby se domácí ubránili při Procházkově trestu. V nastavení pak fauloval Kondelík Sideroffa, který z nařízeného trestného střílení blafákem do forhendu rozhodl.

Rytíři Kladno - Banes Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Veber, Melka), 29. O. Bláha (Pytlík, T. Hejda), 64. Sideroff z trestného střílení - 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3274.

Sestavy:

Kladno: Brízgala - T. Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber - Jarůšek, Klepiš, Tralmaks - Kusý, Frolík, Sideroff - O. Bláha, Pytlík, Strnad - Smoleňák, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.

České Budějovice: Hrachovina - M. Doudera, Gulaši, Hovorka, Pýcha, Vráblík, Štencel, Štich - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - F. Přikryl, M. Hanzl, D. Simon - Valský, Vopelka, Chlubna. Trenér: Čihák.

eyJpZCI6IlQyMDIzMTAyMDA4NzE2IiwiY29uX2lkIjoiVDIwMjMxMDIwMDg3MTYiLCJhY19pZCI6IjI3NzU4NjIiLCJmcmVlX2NvbnRlbnQiOiIiLCJwYWdfbWFpbl9mcmVlIjoiMCIsImFwaV9wcm92X2lkIjoiQ1RLIiwicHJvdl9pZCI6IkNUSyIsInR5cGUiOiJuZXdzIiwidGl0bGUiOiJLbGFkbm8gemRvbGFsbyBcdTAxMGNlc2tcdTAwZTkgQnVkXHUwMTFiam92aWNlIGEgcG9wcnZcdTAwZTkgdiBzZXpvblx1MDExYiBkb21hIHZ5aHJcdTAwZTFsbyIsInBhZ19pZCI6IjM2MDM5IiwicGFnX2Jsb2NrZWRfY29udGVudCI6IjAifQ==