Budějovice udolaly vedoucí Pardubice a ukončily sérii porážek

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic porazili v 13. kole extraligy vedoucí Pardubice 4:3 v prodloužení a ukončili tak sérii pěti porážek. Utkání rozhodl v čase 62:14 svým druhým gólem Brant Harris. Dynamo prohrálo potřetí v sezoně, ve všech dosavadních zápasech ale bodovalo.

V brance domácích se poprvé v sezoně objevil Strmeň, který ale v úvodu duelu neměl tolik práce jako jeho protějšek Will. Jeho pozornost vyzkoušel Kubík, po něm Kondelík. Hosté ale brzy srovnali hru a domácího brankáře dvakrát ohrozil Říčka.

Do vedení se Východočeši dostali hned v první přesilové hře. Krátce před návratem vyloučeného Šticha se přesně nad rameno Strmeně trefil Radil a připsali si jedenáctý gól v sezoně. Při následném trestu Kousala měl příležitost Martin Hanzl, ale zblízka trefil Willa.

Po čtrnácti vteřinách od zahájení druhé části šel na trestnou lavici Gulaši. Jeho spoluhráči se ubránili, přestože hosté vydatně ostřelovali branku. Zakrátko ale Kachyňa v rohu fauloval Poulíčka a musel s vyšším trestem předčasně pod sprchy.

Domácí ale pětiminutové oslabení přežili a dokonce mohli i vyrovnat. Willa ale nepřekonali. Po sérii šancí na obou stranách se skóre měnilo až v závěru druhé části, kdy se v přesilovce prosadil Čerešňák a potrestal i druhý faul Šticha. Krátce před sirénou mohl snížit Gulaš, svou šanci ale neproměnil.

Kapitán Motoru se gólu dočkal na začátku třetí třetiny, kdy úspěšně tečoval Štencelovo nahození. Brzy následovalo vyloučení Poulíčka a v závěru přesilovky domácí srovnali skóre. Po krásné kombinaci se trefil Harris k pravé tyčce, brankář Will se nestačil přemístit.

Rozjetý Motor mohl jít do vedení, ale Will odolával pokusům Přikryla, Ordoše i Valského. Jeho protějšek Strmeň vyřešil nebezpečnou střelu Říčky z brejkové situace. Tlak Jihočechů pokračoval, jenže v ojedinělé protiakci dostal kotouč neobsazený obránce Košťálek, popojel mezi kruhy a vrátil Pardubicím vedení střelou k pravé tyčce. Bekhendem u levé tyčky ale záhy vyrovnal Kondelík premiérovým gólem v extralize.

V posledních vteřinách základní hrací doby se Harris s Ordošem ještě pokusili strhnout výhru í na stranu Budějovic, Willa ale nepřekonali. Motor se ale dočkal alespoň dvoubodové výhry, když v 63. minutě po Přikrylově střele doklepl puk za brankovou čáru Harris.

Hlasy trenérů po utkání:

Ladislav Čihák (České Budějovice): "Věděli jsme, že Pardubice doposud neprohrály v základní hrací době a proti takovému soupeři nesmíme faulovat. To se nám úplně nepovedlo a soupeř získal náskok. Ve třetí třetině ale náš tým šlapal a šel za výsledkem. Rychle jsme dali kontaktní gól a brzy vyrovnali. Po chybce jsme inkasovali potřetí, ale nepoložilo nás to. Ukázal se charakter týmu, kluci táhnou za jeden provaz. V prodloužení jsme měli štěstí a jsme rádi, že jsme zastavili neúspěšnou sérii."

Banes Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Gulaš (Štencel, Vráblík), 45. Harris (Kubík, Pýcha), 57. Kondelík (Gulaš, F. Přikryl), 63. Harris (F. Přikryl. Hovorka) - 14. Radil (Čerešňák, M. Kaut), 39. Čerešňák (Radil, Hyka), 54. Košťálek (Hyka, L. Sedlák). Rozhodčí: Kika, Vrba - Zíka, Rampír. Vyloučení: 4:4, navíc Kachyňa (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 6156.

Sestava:

České Budějovice: Strmeň - Hovorka, Gulaši, Vráblík, Štencel, Štich, Pýcha, Kachyňa - Ordoš, Harris, Kubík - Gulaš, Kondelík, F. Přikryl - Simon, M. Hanzl, M. Beránek - Valský, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, M. Kaut - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Cienciala, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

eyJpZCI6IlQyMDIzMTAyMjAzMzc4IiwiY29uX2lkIjoiVDIwMjMxMDIyMDMzNzgiLCJhY19pZCI6IjI3Nzc0NzAiLCJmcmVlX2NvbnRlbnQiOiIiLCJwYWdfbWFpbl9mcmVlIjoiMCIsImFwaV9wcm92X2lkIjoiQ1RLIiwicHJvdl9pZCI6IkNUSyIsInR5cGUiOiJuZXdzIiwidGl0bGUiOiJCdWRcdTAxMWJqb3ZpY2UgdWRvbGFseSB2ZWRvdWNcdTAwZWQgUGFyZHViaWNlIGEgdWtvblx1MDEwZGlseSBzXHUwMGU5cmlpIHBvclx1MDBlMVx1MDE3ZWVrIiwicGFnX2lkIjoiMzYwMzkiLCJwYWdfYmxvY2tlZF9jb250ZW50IjoiMCJ9