Olomouc ukončila rekordní vítěznou sérii Litvínova

Olomouc - Hokejisté Olomouce porazili v 13. kole extraligy Litvínov 2:1 a ukončili hostům jedenáctizápasovou vítěznou sérii. Dramatické utkání, po jehož skončení se na ledě strhla hromadná bitka, rozhodl gól Jana Bambuly v 53. minutě. Hanáci uspěli po sérii čtyř porážek.

První polovina úvodní třetiny žádnou větší šanci nenabídla, poté si několik nadějných příležitostí vytvořila formace bratrů Kašových, jenže brankář Konrád vždy odolal. Na druhé straně jel po rychlém protiútoku sám na Zajíčka útočník Macuh, hostující brankář jeho kličku vystihl.

Také druhá třetina měla podobný scénář a větší šance přišla až v přesilové hře Litvínova, kdy si Konrád poradil s nebezpečným závarem před svou brankou. Olomoucký gólman ale poté nestačil na zakončení Jurčíka, který střelou z první využil rychlý protiútok hostů.

Domácí dokázali brzy srovnat, přečíslení dva na jednoho zakončil střelou pod horní tyč Navrátil. Otočit vývoj zápasu mohla Olomouc se závěrečným hvizdem druhé třetiny, ale Zajíček zasáhl jak proti Řezníčkově teči, tak jeho následné dorážce.

Ve třetí třetině byla aktivnějším týmem Olomouc, jenže její mírný tlak dlouho k žádné větší šanci nevedl a Zajíček si poradil s Klimkovou střelou i zakončením Káni. Poté však přihrál zpoza branky Sirota na osu hřiště Bambulovi, který se z ideální pozice nemýlil a poslal Olomouc do vedení.

O chvíli později mohl zvýšit Anděl, jenže z obdobné pozice trefil horní tyč. V závěru mohl srovnat Ondřej Kaše, jehož tvrdá střela od modré čáry jen těsně minula branku. V závěru Severočeši při přesilové hře odvolali brankáře, ani v šesti proti čtyřem ale srovnat nedokázali.

Po závěrečném hvizdu se na ledě strhla hromadná šarvátka a strhlo se i několik bitek. Rozhodčí následně hráčům ani nedovolili, aby si podali ruce.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Macuh, Anděl), 53. Bambula (Sirota) - 30. Jurčík (Zile, Válek). Rozhodčí: Šír, Pilný - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:2, navíc J. Káňa, A. Rutar - O. Kaše, D. Zeman všichni 5 min. Bez využití. Diváci: 4538.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Švrček, Mareš - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kunc - Navrátil, Macuh, Anděl - Kucsera, P. Musil, Klimek. Trenér: Tomajko.

Litvínov: Zajíček - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, Gut, Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Válek. Trenér: Mlejnek.

eyJpZCI6IlQyMDIzMTAyMjAzNDU4IiwiY29uX2lkIjoiVDIwMjMxMDIyMDM0NTgiLCJhY19pZCI6IjI3Nzc0NDQiLCJmcmVlX2NvbnRlbnQiOiIiLCJwYWdfbWFpbl9mcmVlIjoiMCIsImFwaV9wcm92X2lkIjoiQ1RLIiwicHJvdl9pZCI6IkNUSyIsInR5cGUiOiJuZXdzIiwidGl0bGUiOiJPbG9tb3VjIHVrb25cdTAxMGRpbGEgcmVrb3Jkblx1MDBlZCB2XHUwMGVkdFx1MDExYnpub3Ugc1x1MDBlOXJpaSBMaXR2XHUwMGVkbm92YSIsInBhZ19pZCI6IjM2MDM5IiwicGFnX2Jsb2NrZWRfY29udGVudCI6IjAifQ==