Plzeň otočila zápas v Liberci a připravila Bílé Tygry o domácí neporazitelnost

Liberec - Hokejisté Plzně zvítězili v 13. kole extraligy v Liberci 4:3 po samostatných nájezdech a připravili Severočechy o domácí neporazitelnost. Škoda navíc potvrdila vzrůstající formu a vyhrála počtvrté z posledních pěti zápasů. Naopak Liberec na svém ledě poprvé padl a prohrál potřetí z posledních čtyř utkání.

Domácí do utkání výborně vstoupili a po první třetině vedli 2:0. Druhá část ale patřila Plzni, která dokázala vyrovnat. Bílí Tygři se poté opět dokázali dostat do vedení, hosté ale vyrovnali. Duel rozhodli Západočeši v nájezdech, ve kterých byli dvakrát úspěšní.

Liberečtí vstoupili do utkání velmi aktivně a první velkou šanci měl Vlach, Hlavaj ale výborně zasáhnul. O chvíli později už se ale Tygři radovali z vedoucí branky. Rychlovský našel volného Faška-Rudáše, který otevřel skóre.

Na druhé straně prověřil Hrenáka Matýs, liberecký brankář byl ale připraven. V polovině první třetiny Severočeši vedli o dvě branky. Po krásné akci Filippiho zvyšoval na 2:0 střelou do odkryté branky McCoshen. Domácí byli při chuti a třetí gól měl na holi Vlach, Hlavaj však svůj tým podržel.

Plzeňští do druhé části výrazně přidali a dostávali domácí obranu často pod tlak. Ve 27. minutě se navíc dočkali také kontaktního gólu z hole Mertla. Liberec si mohl dvoubrankové vedení vzít okamžitě zpět, Flynn ale v samostatném úniku proti Hlavajovi neuspěl.

Na opačné straně byl blízko vyrovnání Pour, Hrenák si připsal výborný zákrok. Západočeši byli i nadále lepším týmem, Söderlund ani chvíli po něm Holešinský ale ze sólového úniku skvělého Hrenáka nepřekonali. V závěru druhého dějství ale liberecký brankář udělal hrubou chybu při rozehrávce, kterou potrestal vyrovnávací brankou Holešinský.

Na začátku třetí třetiny Škoda pykala za svou nedisciplinovanost. První početní výhodu ještě Tygři nevyužili, poté však faulovali v krátkém sledu za sebou Söderlund a Piskáček, domácí tak měli k dispozici přesilovku pět na tři. Po dlouhém obléhání Hlavajovy branky ji nakonec dělovkou bez přípravy využil Melancon a poslal Liberec znovu do vedení.

Hosté mohli odpovědět rovněž v početní výhodě, Hrenáka ale prakticky neohrozili. V 56. minutě se ale k nenápadné střele z levého kruhu dostal Holešinský a puk skončil až za překvapeným Hrenákem.

V nastaveném čase měl nejprve velkou šanci Holešinský, Hrenák byl ale připravený. Na opačné straně zase Hlavaj vytáhnul výborný zákrok proti Rychlovskému. Severočeši následně nedokázali rozhodnout v přesilové hře, vítěze tak určily nájezdy. V nich byli úspěšní pouze hostující Söderlund s Holešinským.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 3:4 po sam. náj. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Faško-Rudáš (Rychlovský, Filippi), 11. McCoshen (Filippi, Pérez), 48. Melancon (Flynn, Filippi) - 27. Mertl (Holešinský), 37. Holešinský (Söderlund), 56. Holešinský (Laakso), rozhodující nájezd Söderlund. Rozhodčí: Sýkora, Šindel - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 2:7, navíc Filippi - Laakso oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 5276.

Sestavy:

Liberec: Hrenák (od 3. nájezdu D. Král) - McCoshen, Budík, Melancon, Ivan, T. Galvas, Derner, J. Dvořák - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Flynn, A. Najman, Bulíř - Kelly Klima, J. Vlach, Hawryluk - Pérez, Šír, Pekař. Trenér: Pešán.

Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, A. Jiříček, Laakso, Dujsík, Houdek, Piskáček - Söderlund, Mertl, Holešinský - Matýs, Lev, Schleiss - Rekonen, Indrák, Pour - Hrabík, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.

eyJpZCI6IlQyMDIzMTAyMjAzNDc5IiwiY29uX2lkIjoiVDIwMjMxMDIyMDM0NzkiLCJhY19pZCI6IjI3Nzc0MzEiLCJmcmVlX2NvbnRlbnQiOiIiLCJwYWdfbWFpbl9mcmVlIjoiMCIsImFwaV9wcm92X2lkIjoiQ1RLIiwicHJvdl9pZCI6IkNUSyIsInR5cGUiOiJuZXdzIiwidGl0bGUiOiJQbHplXHUwMTQ4IG90b1x1MDEwZGlsYSB6XHUwMGUxcGFzIHYgTGliZXJjaSBhIHBcdTAxNTlpcHJhdmlsYSBCXHUwMGVkbFx1MDBlOSBUeWdyeSBvIGRvbVx1MDBlMWNcdTAwZWQgbmVwb3Jheml0ZWxub3N0IiwicGFnX2lkIjoiMzYwMzkiLCJwYWdfYmxvY2tlZF9jb250ZW50IjoiMCJ9