Repríza jarního semifinále patřila Hradci, Bartošák má druhou nulu

Ostrava - Hokejisté Hradce Králové ukončili sérii čtyř domácích porážek, když v repríze jarní semifinálové série play off zdolali Vítkovice 2:0. Klíčový náskok si domácí vypracovali v první třetině, kdy se střelecky prosadili Aleš Jergl a Oliver Okuliar, brankář Patrik Bartošák udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Obhájci stříbrných medailí nepustili v první třetině Vítkovice téměř k ničemu. Brankáře Machovského, jednoho z hlavních strůjců jejich jarního úspěchu, překonali dvakrát. Po sedmi minutách otevřel skóre povedenou ranou Jergl, který tak ukončil střelecké trápení a prosadil se po více než měsíci.

Domácí k tomu potvrdili velmi dobré přesilové hry, neboť využili hned tu první. Obránce Pavelka vypracoval přečíslení zakončené Okuliarem, pro něhož to byla naopak už desátá branka sezony. Aby pohrom pro Rideru nebylo málo, přišla o zadáka Stehlíka, jenž si v souboji s Freibergsem u mantinelu nešťastně zvrtnul nohu a za asistence odkulhal rovnou do kabin.

Bruslařsky skvěle vybavenému hradeckému týmu hosté dál nestačili. Mountfield dominoval, několikrát zatavil bránící pětici či čtveřici soupeře v pásmu na dlouhé minuty, potřebný gól úlevy ale nemohl přidat. Střelecký poměr 34:7 po dvou třetinách mluvil za vše.

Vítkovické trápení dokumentovalo ojedinělé přečíslení Chlána s Lakatošem, v němž hostující kapitán místo snadného zakončení vůbec netrefil kotouč. Na druhé straně neposvětilo radost domácích hráčů video, neboť Machovský po Jasperově obtočení kolem branky udržel puk před čarou.

Ještě méně chybělo v závěrečném tlaku hostů Kalusovi. Po jeho dorážce se kotouč zastavil o tyč a situaci zachránil hradecký novic Estephan. Další možnost Kaluse zastavil v power play Bartošák, jemuž stačilo k čistému kontu třináct zákroků.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Jergl (Okuliar, F. Pavlík), 18. Okuliar (T. Pavelka). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4420.

Sestavy:

Hradec Králové: Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - Jasper, Lalancette, Perret - Šťastný, Estephan, Pilař. Trenér: T. Martinec.

Vítkovice: Machovský - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Stehlík, Gewiese, L. Kovář - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, P. Zdráhal - Kalus, Claireaux, Lednický - Krejsa, M. Přibyl, Fridrich. Trenér: Holaň.

eyJpZCI6IlQyMDIzMTAyMjAzNDAyIiwiY29uX2lkIjoiVDIwMjMxMDIyMDM0MDIiLCJhY19pZCI6IjI3Nzc0MTQiLCJmcmVlX2NvbnRlbnQiOiIiLCJwYWdfbWFpbl9mcmVlIjoiMCIsImFwaV9wcm92X2lkIjoiQ1RLIiwicHJvdl9pZCI6IkNUSyIsInR5cGUiOiJuZXdzIiwidGl0bGUiOiJSZXByXHUwMGVkemEgamFyblx1MDBlZGhvIHNlbWlmaW5cdTAwZTFsZSBwYXRcdTAxNTlpbGEgSHJhZGNpLCBCYXJ0b1x1MDE2MVx1MDBlMWsgbVx1MDBlMSBkcnVob3UgbnVsdSIsInBhZ19pZCI6IjM2MDM5IiwicGFnX2Jsb2NrZWRfY29udGVudCI6IjAifQ==