Vejmelka předčil Dostála, Chytil připravil tři góly, skórovali Zohorna a Hertl

New York - Karel Vejmelka vyšel v NHL vítězně z českého gólmanského souboje. Brankářská jednička Arizony kryla 32 střel hokejistů Anaheimu, dovedla tým k výhře 2:1 a byla vyhlášena nejlepším hráčem zápasu. Na druhé straně si Lukáš Dostál připsal 25 zákroků. Mezi hvězdy sobotních utkání patřil i Filip Chytil, který připravil tři góly při výhře New Yorku Rangers 4:1 na ledě Seattlu.

Radim Zohorna ve svém prvním startu v sezoně skóroval, ale jen zmírnil prohru Pittsburghu v St. Louis na konečných 2:4. Tomáš Hertl vstřelil jediný gól San Jose při porážce 1:5 v Nashvillu.

David Kämpf přispěl jednou asistencí k obratu Toronta, které vyhrálo 4:3 v prodloužení na ledě Tampy Bay. David Jiříček zaznamenal v NHL poprvé přihrávku, kterou pomohl Columbusu k vítězství 5:4 v prodloužení v Minnesotě. Asistence Martina Nečase nestačila Carolině, která podlehla v Coloradu 4:6.

Arizona vedla ve 35. minutě 2:0, přičemž Dostál inkasoval obě branky z pravého kruhu. V prvním případě prošla českému gólmanovi střela Jasona Zuckera mezi tělem a rukou. Při druhé gólové situaci trefil Clayton Keller horní roh branky.

Vejmelku překonal jen ve 48. minutě Frank Vatrano, který se prosadil před brankou v přesilové hře. Víc český gólman Anaheimu nepovolil a potvrdil, že má v úvodu sezony dobrou formu: ve třech zápasech pustil pět gólů, vychytal dvě výhry a má úspěšnost zásahů 95,1 procenta. Dostál odchytal druhý zápas v ročníku, v prvním dovedl tým k vítězství nad Carolinou a drží si úspěšnost zásahů okolo 92 procent.

Rangers od deváté minuty prohrávali, ale skóre otočili i díky Chytilovi. Český útočník si první bod připsal za přihrávku napříč útočným pásmem zleva do pravého kruhu, ze kterého vyrovnal Artěmij Panarin. V závěru prostřední třetiny se po bekhendovém pasu českého útočníka prosadil zblízka Alexis Lafreniére a zvýšil na 3:1. Pojistku přidal Panarin opět po Chytilově přihrávce.

Pittsburgh povolal Zohornu den před zápasem z farmy a ten se za důvěru odvděčil gólem. Český útočník vyslal během necelých jedenácti minut tři střely a svou aktivitu korunoval v 57. minutě, když do branky doklepl skákající kotouč. Výhru St. Louis řídil Brandon Saad, který dal dvě branky. Jeho spoluhráč Jakub Vrána nebodoval.

Hertl vstřelil v 51. minutě svůj první gól v sezoně z dorážky a snížil na 1:4. Český centr si tak nadále udržuje průměr bodu na zápas (1+4), ale San Jose prohrálo i páté utkání. Nashville nasměroval k vítězství dvěma trefami Tommy Novak.

Výsledky NHL

Ottawa - Detroit 2:5, Buffalo - NY Islanders 3:1, Montreal - Washington 3:2 v prodl., Tampa Bay - Toronto 3:4 v prodl., Florida - Vancouver 3:5, Chicago - Vegas 3:5, St. Louis - Pittsburgh 4:2, Nashville - San Jose 5:1, Dallas - Philadelphia 5:4 v prodl., Minnesota - Columbus 4:5 v prodl., Colorado - Carolina 6:4, Arizona - Anaheim 2:1. Utkání Edmonton - Winnipeg, Seattle - NY Rangers, Los Angeles - Boston se ještě hrají.

eyJpZCI6IlQyMDIzMTAyMjAxODUzIiwiY29uX2lkIjoiVDIwMjMxMDIyMDE4NTMiLCJhY19pZCI6IjI3NzcwODkiLCJmcmVlX2NvbnRlbnQiOiIiLCJwYWdfbWFpbl9mcmVlIjoiMCIsImFwaV9wcm92X2lkIjoiQ1RLIiwicHJvdl9pZCI6IkNUSyIsInR5cGUiOiJuZXdzIiwidGl0bGUiOiJWZWptZWxrYSBwXHUwMTU5ZWRcdTAxMGRpbCBEb3N0XHUwMGUxbGEsIENoeXRpbCBwXHUwMTU5aXByYXZpbCB0XHUwMTU5aSBnXHUwMGYzbHksIHNrXHUwMGYzcm92YWxpIFpvaG9ybmEgYSBIZXJ0bCIsInBhZ19pZCI6IjM2MDM5IiwicGFnX2Jsb2NrZWRfY29udGVudCI6IjAifQ==